BLAHODÁRNÝ VLIV PŘÍRODY

Benemedio 301 obsahuje jedinečné, ale v přírodě přirozené látky , které kůži vyživují a tím zlepšují její stav a vlastnosti.

Proteoglykany

Proteoglykany jsou přirozené látky, které produkují buňky savců. Jsou součástí extracelulární matrix a plazmatických membrán. Skládají se z centrální proteinové molekuly, na kterou jsou navázány molekuly glykosaminoglykanů. Nejvýznamnější vlastností proteoglykanů je jejich schopnost zadržovat vodu
v tkáních. Proteoglykany spolu s dalšími komponentami extracelulární matrix vytvářejí hydratovanou gelovou strukturu, která kůži zevnitř vypíná a dodává jí pružnost a pevnost. Díky tomu kůže získává zdravý a mladistvý vzhled.

proteoglycan

Vitamín C

Vitamín C je velmi významný pro syntézu a regeneraci kolagenu a elastinu. Tímto mechanismem podporuje pružnost a pevnost kůže. Má blahodárný vliv na cévy a jako antioxidant chrání kůži před volnými radikály. Díky němu pokožka zůstává rozjasněná a pevná.

vitamin

Olej z Rosa Moschata

Olej z Rosa Moschata se vyrábí ze šípků vzácného lesního keře Rosa Moschata lisováním za studena. Olej má vysoký obsah esenciálních mastných kyselin – kyseliny olejové, linolové a linolenové. Tyto kyseliny jsou součástí buněčných membrán. Napomáhají udržovat úroveň hydratace pokožky, která se v důsledku stárnutí, suchosti vzduchu nebo znečištěného životního prostředí stává suchou či dehydrovanou. Olej chrání kůži před prvními známkami stárnutí a pomáhá snižovat výskyt jizev. Pokožka vypadá vitálně a pevně.

Olej z Rosa Moschata také obsahuje tretinoin, látku, která se používá při ovlivňování nejrůznějších kožních problémů, jako například defektů kůže způsobených nadměrným slunečním zářením.

bush